• Anbar Mah.Altınok Cad.No:7, Kayseri, Türkiye
  • english german arabic russian turkish

Telefon

+90 545 477 5838

Dış Ticaretin Avantajları

Dış Ticaretin Avantajları

Pozitif Petrol International Export’un öncelikli meşgale konusu, ticari statüsü itibariyle sektör gözetmeksizin Türkiye’de faaliyet gösteren üretim ve ticaret firmalarının ihracatına aracılık faaliyetleridir. Şirketimiz bünyesinde ihracat gerçekleştiren imalatçı firmalara; T.P.K.K. Kambiyo Mevzuatı, Gümrük Kanunu ve Vergi Usul kanunları çerçevesinde Türk Eximbank, Bankalar ve Özel Finans Kurumları nezdinde ihracatın sağlıklı işleyebilmesi için talepleri halinde teknik ve lojistik destek sağlamaktadır. Bu bağlamda, Pozitif Petrol International Export ile çalışacak firmalara sunulan avantajlı hizmetler aşağıda belirtilmektedir:

Pozitif Petrol International Export, firmanız adına KDV iade işlemlerinizi hızlı bir şekilde takip etmekte, devletten KDV alacağınızı tahsil etmektedir, dolayısıyla söz konusu işbirliği firmanıza zaman avantajı sağlamaktadır.

KDV iadesi sürecinde Maliye tarafından oluşturulan yükümlülükleri Pozitif Petrol International Export firmanız adına Türkiye’nin önde gelen Dış Ticaret Firmalarından birisi olarak yerine getirmektedir. Böylelikle firmanızın KDV tahsilatı sorumluluğu ortadan kalkmaktadır. İhracat yapan firmalar kendi üzerlerinden ihracat yaptıkları takdirde devletten alacakları KDV iade oranı ortalama KDV iadenin altında olacaktır, fakat Dış Ticaret Sermaye şirketi olan Pozitif Petrol International Export üzerinden gerçekleştirecekleri ihracatlar da Pozitif Petrol International Export''ye kendi faturaları ile kesecekleri 3065 ihraç kayıtlı veya normal iç piyasa satış faturalarında ekleyecekleri KDV iade oranı net olacağından aradaki KDV kayıpları ortadan kalkacaktır.

Ayrıca ihracatçıların en büyük sıkıntısı olan devreden KDV dış ticaret sermaye şirketi olan Pozitif Petrol International Export ile çalışıldığı takdirde devreden KDV iadesini rahatlıkla eritebilme şanslarına sahip oluyorlar. Pozitif Petrol International Export ile çalışan ihracatçılarımız her ayın 24 te verdikleri KDV beyannamelerinden 30 gün sonra KDV iadelerini onların adınıza banka teminat mektubu vererek vergi dairesinden tahsil edip banka hesaplarınıza EFT olarak geçiyoruz.